Nasıl Yapılır?Teknoloji

iPhone Ekran Videosu Nasıl Çekilir?

iPhone çok uzun yıllardan beri kullanılan telefonlar arasında en önde gelen akıllı cihazlardan birisidir. Bunun ile birlikte bu telefonun artık sayısını unuttuğumuz birçok çeşitleri, versiyonları bulunmaktadır. Bu nedenden dolayı insanları bu iPhone markasını taşıyan telefonun versiyonlarının özelliklerini keşfetmek istemektedir. Bu bahsettiğimiz özelliklerin ben başında ise ekran kaydetme özelliği gelmektedir. iPhone’da ekran videosu nasıl çekilir, iPhone’da ekran videosu çekme yolları gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabileceksiniz.

Maalesef insanlarımız aldıkları telefonların özelliklerini telefonu almadan önce değil aldıktan sonra öğrenebilmektedir. Bu nedenden dolayı cebinde iPhone marka telefon olan ve bu telefonun ne gibi özellikleri olduğunu bilmeyen binlerce insan bulunmaktadır. Sizlere bu yazımızda iPhone marka telefonlardan ekran kaydetme özelliğini nasıl gerçekleştirebileceğinizi anlatacağız. Bundan önce ise bu kaydetme işlemi ne işe yarar ve ne gibi durumlarda gerekir onu inceleyelim.

iPhone video nasıl çekilir?

Ekran Kaydetme Özelliği Nedir?

İnsanlar artık teknolojinin telefonlar yolu ile hayatlarına iyice girmesi ile birlikte ekranlarında olan bazı şeyleri kaydetmek için bu özelliği kullanmaktadır. Ekran üzerinde yer alan fotoğraflar, ekran kaydetme yani screenshot yöntemi ile kaydedebiliyor iken video tarzı dosyalar is ancak video kaydetme özelliği ile kaydedilebilmektedir. Bu özellik ise iPhone marka telefonlarda birden fazla yöntem sayesinde gerçekleştirilebilmektedir.

iPhone’da Ekran Videosu Yolları

iPhone ekran videosu çekmek için genel olarak 2 tane yöntem bulunmaktadır. Bunları genel olarak inceleyecek olur isek ilk olarak iphone telefonunuzda ekran kaydetmek için en yöntem, Display Recorder uygulamasını kullanarak doğrudan kaydedebilme yöntemi 2 yöntem ile ekran videosu alma işlemlerinizi gerçekleştirebilmeniz mümkündür. Peki bu yöntemler neler?

iPhone Telefonunuzda Ekran Kaydetmek için En İyi Yöntem

Apowersoft iPhone ve iPad kaydedici iPhone, ekran kaydetme işlemi için kullanıcı kişilerin çok kolay ve kullanışlı bir şekilde faydalanabileceği bir araçtır. Bunun yanı sıra eş zamanlı olarak kayıt altına alınan görüntüyü bilgisayar ekranı içerisinde görüntüleme yapmak gibi yeni bir durum da sunmaktadır. iPhone telefonunuz ile bilgisayarınız aynı Wi- Fi ağı üzerinde olduğu zaman ise iki cihaz kablosuz olacak şekilde birbirine bağlanabilmektedir.

Bu yöntem içerisinde seçebileceğiniz tam 7 tane çıkış formatı yer almaktadır. Bunun yanı sıra bu iOS kaydediciyi kullanarak GIF dosyaları oluşturabilirsiniz. Bu yöntem artık kullanılmamak ile birlikte hala ekran kaydedebilmek için bazı iPhone sahipleri tarafından kullanılan yöntemlerden birisidir.

Display Recorder Kullanarak Doğrudan Kaydedebilme Yöntemi

iPhone 6 ya da diğer Apple cihazları için ekranları kayıt altına almaya başlayabilmek için şu aşamaları kullanmanız gerekmektedir: İlk olarak Google ile birlikte Cydia Store’u indirebilir ve telefonunuza çok kolay bir şekilde yükleyebilirsiniz. Bunun yanı sıra ise Cydia Store içerisinde yer alan Display Recorder’ı bularak indirme yoluna gidebilirsiniz. Bundan sonra ise uygulamayı başlatarak kaydet butonundan sonraki aşamaları takip edip istediğiniz ekranı kayıt altına alabilirsiniz.

CS:GO kasa açma sitelerini incelemek için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı