Teknoloji

Hosting Nedir, En Uygun Hosting Fiyatları

Hosting veya barındırma, bir web sitesinde yayınlanmak istenen sayfaların, resimlerin veya dokümanların internet kullanıcıları tarafından erişebileceği bir bilgisayarda tutulmasıdır. Barındırma hizmeti web sitesinde bulundurulmak istenen içeriğin yüklendiği ve web sayfasının arka yüzüdür.
Web siteleri genel erişime açık bir bilgisayarda (bir sunucuda) depolanır veya “barındırılır”. Bazı web siteleri için bütün bir sunucunun kendilerine ait olması gerekir. Diğer web siteleri ise aynı sunucuyu yüzlerce web sitesi ile paylaşır. Depolama alanı ve beraberinde gelen özellikler barındırma planınızı oluşturur.

Barındırma hizmeti veren sistem aslında çok hızlı bir internete bağlı olan iyi bir bilgisayardan farklı bir şey değildir. Aynı anda belki yüzlerce web sitesini yayınlayabilmesini en önemlisi kesintisiz çalışacağını düşünürsek elbette donanımı ona göre seçilmiştir ve daha da önemlisi çok hızlı bir bağlantı hızı ve yüksek bant genişliğine sahiptir. Evde kendi bilgisayarınız ile de bu işlevi görebilirsiniz ancak bazı aksaklıklarda sitenize erişilemez.
Hosting, sitenizi web ortamında görünür kılar. Pek çok hosting firması ve hosting çeşidi vardır. Bazı hosting firmalarını sizler için araştırdık.

Wnokta hsoting fiyatları

2014 yılında kurulmuş olan Wnokta piyasaya oranla çok daha uygun fiyatlar ile hizmet vermekte. Diğer firmalar gibi uçuk fiyatlar vermek yerine çok daha ekonomik fiyatlar veriyor. Alacağınız hosting paketine göre ilk yıl alan adınızı da ücretsiz alabiliyorsunuz. SSL sertifikasını da ücretsiz bir şekilde temin edebilirsiniz. Çeşitli isimlerde farklı hizmet vermek yerine paket satıyorlar. Kendimin de kullanmakta olduğu “Hosting üç” paketini tavsiye ediyorum. İçerisinde üç adet site barındırabiliyorsunuz. Bu paketi alırken ilk yıl domaininizi de ücretsiz bir şekilde alıyorsunuz.

Wnokta hosting fiyatları

“Hosting üç” paketini almak istiyorsanız 1 yıl için vergilerle beraber 19,47$ ödemelisiniz. Bu da şuan için 118₺ yapmakta. İkinci yıldan itibaren 10$da domain ücreti ödemeye başlarsınız. Yani toplamda 180₺ ödeyerek bir yıllık tam hizmet satın almış olursunuz. Daha fazla siteniz varsa paketinizi büyütebilirsiniz.

GoDaddy, internet domain servisidir. 1997’den beri İnternet domain hizmeti vermektedir. 2010 yılı itibarıyla 45 milyon domain isimini yönetmektedir. Bob Parsons tarafından 1997 yılında kuruldu. 2002’de VeriSign tarafından satın alındı.

İlk satın alımlar için oldukça uygun fiyatlar verseler de sonraki yıllarda fiyatlar oldukça pahalılaşıyor. Hostingleri paket halinde değil. “Web Sitesi Hosting”, “WordPress Hosting” ve “Sunucular” olarak ayırmışlar. En ucuz hosting bile çok pahalı fiyatlara geliyor. Eğer siteniz WordPress tabanlı ise “WordPress Hosting” kullanmanızı özellikle tavsiye ediyorlar. Sizler için en ucuz fiyatlarını araştırdık.
Godaddy hosting fiyatları

Fiyatlarda da görüldüğü üzere ilk yıl aylık 8₺ olan paket, ertesi yıl aylık 15₺ oluyor. Yıl olarak hesapladığımızda aylık vergiler hariç 96₺ olan ürün 180₺ dolaylarına çıkıyor. Ayrıca bu fiyata alan adı dahil değil. En ucuz hostingi inceledik bu sitede. Sadece 1 adet web sitesi barındırmamıza izin veriliyor. Özellikleri sınırlı. E-posta ve SSL sertifikaları için de ücret ödememiz gerekiyor.

2009 yılında faaliyete geçtiler. Fiyat olarak tavsiye edebileceğim siteler arasındalar. Wnokta gibi paketler yapmışlar. Burada kıstas olarak alabileceğimiz paket “Temel Paket”. Yıllık vergiler hariç 136 ₺ ediyor. Ücretsiz SSL sertifikası ve kurumsal e-posta alabiliyoruz ücret ödemeden. Limonhost firması da hosting fiyatları açısından kötü sayamayacağımız siteler arasında.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı