Teknoloji

WordPress SEO Ayarları

Öncelikle SEO nedir? SEO, online popülerliği arttırmak için ve arama motorlarında üst sıralarda yer almak için yapılan işlemler topluluğudur. Günümüz piyasasında rekabet arttığı için SEO önemli bi yer edinmiştir. SEO uyumlu olmayan makaleler ile üst sıralarda yer almak imkansızdır.

SEO tüm internet siteleri için gerekli olduğu için pek çok eklenti ve bu işi yapan kişiler vardır. WordPress SEO eklentileri ile daha efektif makaleler yazabilir, ziyaretçi sayınızı arttırabilirsiniz. Bu eklentilerden önce makalenizde dikkat etmeniz gereken belli kurallar vardır.

Makalelerinizin başlığı çoğu zaman arama motorlarındaki sıranızı belirler. Makaleniz ile başlığınızın uyumlu olması son derece önemlidir. Başlığınızın makalenizi özetlemesi ve çok uzun olmaması gerekmektedir. Etkili bir SEO için yazıların çok uzun ya da çok kısa olmamışı gerekmektedir. Etkili bir SEO için bir diğer önemli kural da gündemdir. Gündemde çok sık yer alan bir konuyla ilgili yazılar yazmak size avantaj sağlar. Google’da üst sıralara çıkmak istiyorsanız makalelerinizde resimler de kullanmalısınız ancak bu resimlerin telif hakkı olmaması gerekiyor. İnternetten aldığınız bir resmi özgünleştirmeniz sorunları ortadan kaldıracaktır. Tüm bunları yaptınız ama kesin sonuç istiyorsunuz. Bu durumda başta bahsetmiş olduğum eklentiler devreye giriyor.
1)      WORDPRESS SEO by YOAST
 Birçok özelliği ile en çok kullanılan eklentilerden biridir. Tüm alanlardaki sorunlarınızı görür ve öneri verir. Makalenizi yazdıktan sonra etiket eklemenizi, resim eklemenizi ve birçok işlem yapmanızı ister. Belirli işlemleri yaptıktan sonra SEO uyumlu olup olmadığını anlarsınız.
2)      All in SEO Pack
WordPress site açan çoğu kişinin kullanmış olduğu eklenti Türkçe dil desteği ile ülkemizde en çok kullanılan eklentilerden biridir. Yoast gibi pek çok konuda öneri veren ve eksiklerinizi gösteren eklenti yeni başlayanlar için idealdir.
3)      SEO Ultimate

Son zamanlarda çok hızlı bir yükseliş ile en çok kullanılan eklentiler arasında 3. sıraya yükselmiştir. Tüm özelliklerin tek bir eklentide toplanması nedeniyle tercih eden site sayısı her geçen gün artmaktadır.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı