Teknoloji

Turkcell, 1 Ocak 2019’da AKK’yi Resmen Kaldırıyor

Geçtiğimiz aylarda internet kotalarını ikiye katlayarak ilgi çeken Turkcell, müşterilerine büyük müjdeyi verdi. 1 Ocak’ta Adil Kullanım Kotası uygulamasının sona erecek olması, kullanıcıları son dönemde mutluluktan ziyade karamsarlığa itmişti. Ek paket, kota hediyesi gibi kavramlarla kullanıcıların daha zararlı çıkacağı düşüncesi de almış başını gidiyordu. Turkcell cephesinden gelen haber, en azından Turkcell kullanıcılarının bu sıkıntıyı yaşamayacağı yönünde oldu. Turkcell Satıştan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Murat Erkan, konuya açıklık getirdi. 1 Ocak itibarı ile 2 milyondan fazla ev ve iş yerindeki Superonline kullanıcısının AKK uygulamasına, koşulsuz ve şartsız olarak son verileceğini müjdeledi.

Adil Kullanım Kotası Nedir?

Adil Kullanım Koşulları (AKK) kapsamında tanımlı olan internet paketlerinde belirlenen AKK değerleri aşıldıktan sonra ay sonuna kadar internet erişim hızınızda bazı kısıtlar uygulanmaktadır. Ay başında tekrar internet paketinizin hızı normal erişim hızınıza dönmektedir.Turkcell Superonline 2019 yılının başlangıcında Adil Kullanım Kotası'nı kaldıracağını açıkladı.

Hepimizin uzun süredir beklediği açıklama tam da buydu. Umuyoruz diğer servis sağlayıcıları internette dolaşan ‘ek paket’ formalitesiyle AKK hizmetini el altından sürdürme yoluna gitmezler. Bu yeniliğe çeşitli kılıflar bulmayarak tam destek veren Turkcell, abonelerini fazlasıyla mutlu etti.

“Türkiye’nin geleceği ve menfaatleri için dijital dönüşümün kaçınılmaz olduğunu hep birlikte görüyoruz. Dijital dönüşümün ve dijitalleşen dünyanın havası suyu da hiç şüphesiz ki internet bağlantı hizmetleri diyebiliriz. Biz Turkcell olarak 1 Ocak itibarıyla Turkcell’li iki milyondan fazla ev ve iş yerinde, dijital ekosistemde diledikleri gibi yaşayabilmeleri için daha önce de sonuna kadar desteklediğimizi belirttiğimiz AKK’sız internet kullanımını başlatıyoruz. Mevcutta, AKK tekliflerinde bulunan müşterilerimizi ek paket, ek fiyat, hediye gibi kavram karmaşasına sokmadan net bir şekilde AKK’sız internet dünyasına geçiriyoruz.”

Bu sözlerin sahibi Murat ERKAN.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. akk kullanılması zaten başlı başına bir insanlık suçu dünyanın neresinde adil kullanım kotası uygulaması var. yazık son derece yanlış bir tutumdu. Bunun düzeliyor olması son derece sevindirici. aynı aksiyonu ttnet ve vodafone dan da bekliyoruz. Adil kullanım kotasını başımıza saran aslında türk telekom yani şu ofer ailesiydi. onlar yüzünden böyle kaldı hala da uygulanıyor. ama dünya değişiyor. öyle gıdım gıdım internet yok artık

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı