Teknoloji

Adsense Alternatifi Reklam Siteleri

Google Adsense, web sitelerinin ve YouTube kanalı sahiplerinin reklam kazancı sağlamak için en çok tercih ettiği yöntemdir. Adsense’in en çok tercih edilmesinin sebebi, Google’a ait olmasından kaynaklanıyor. Fakat Google Adsense Alternatifi sitelerde bulunmaktadır. Google Adsense sahibi olmak, sitelerin çoğalmasıyla birlikte zorlaştı. Yeni bir site üzerinden düşünüldüğünde, Google Adsense’e layık bir site olmanız 3 ile 6 ay arasında değişebiliyor. Eğer sitenizi Blogger üzerinden açtıysanız en az 6 ay beklemek zorundasınız. Bu yüzden de alternatif reklam siteleri tercih edilebiliyor. Google Adsense’e sahip bir çok site, Google politikalarına uymadığından dolayı, ban ile cezalandırılıyor. Ceza sonucunda ise, tekrar başvuru yapmanız yasaklanıyor. Ceza alan siteler alternatif arama eğilimine başlıyor. Reklam veren siteleri ve büyük çaplı firmaları bu yazımızda site tanıtacağız.


1)Admatic

Admatic, genel olarak “com” uzantılı sitelerle çalışmaktadır. AdMatic üzerinde yaklaşık 25.000 site kayıtlıdır. Google Adsense için onay alamayan site sahiplerinin en çok tercih ettiği reklam sitesidir. Pek çok şekilde para kazanma seçeneği mevcut.

 

  • Gösterim başına
  • Tıklama başına

Gösterim başına ücret ödemesi site sahiplerinin hoşuna giden hususlardan biridir. Eğer günlük hitiniz yüksek ise, düzenli bir gelir elde edebilirsiniz.

Ödeme Alt Limiti Ne Kadar?

Admatic için ödeme alt limiti 50 ₺ olarak belirlenmiş. Bakiye her ay sonunda ekleniyor. Bakiyeniz 50 ₺ olduğu anda çekim yapabiliyorsunuz. Bakiyenizi banka hesabınıza çekebilirsiniz. Bunun için ödeme bölümüne IBAN bilgilerinizi girmeniz yeterli.

Ödemelerde Kesinti Oluyor Mu?

Site sahiplerine herhangi bir kesinti yansıtılmıyor. Site sahipleri bakiye bölümündeki tutarı kesinti yaşamadan bankalarına çekebiliyor.


2)ReklamStore

Reklam Store, gösterim başına ödeme yapan bir firmadır. Bunula doğru orantılı olarak da, sitenizin hiti düşükse kazancınız az olacaktır. Başvuru onayları, Google Adsende’deki gibi zor değildir. Adsense alternatifi sitelerin başlarında gelir. ReklamStore bünyesinde bir çok reklam türü bulunduruyor. Banner, masthead, interstitial, scroll gibi display reklamları yanı sıra, afiliate, native ve video reklam seçenekleri bulunmakta.AdSense kriterlerine göre daha esnek kabul şartları olan ReklamStore, illegal olmayan, yeterli içeriğe sahip her türlü siteyi kabul ediyor. ReklamStore reklamlarını AdSense ile birlikte kullanabiliyorsunuz.

Ödeme Alt Limiti Ne Kadar?

ReklamStore için ödeme alt limiti 30 ₺ olarak belirlenmiş. Ödeme alt limitini geçtiğiniz zaman  bakiteniz banka hesabınıza otomatik olarak ekleniyor.

Ödemelerde Kesinti Oluyor Mu?

Bakiyenizden %20’lik vergi kesintisi (Adınıza düzenlenen gider pusulası) ve varsa banka havalesi masrafı düşülerek ödemenizi alabiliyorsunuz. Kurumsal iştirakler için ise sadece havale masrafı kesintisi yapılıyor.

3)Wordego

Onay süreci Adsense kadar zor olmasa da her önüne gelen siteyi kabul etmeyen Wordego, Google Adsense Alternatifi siteler arasında tercih edilenlerdendir. Display banner çeşitleri ile reklam sunumu yapılıyor. Her boyutta uygun banner reklamları kullanabiliyorsunuz. Reklam içeriklerinde ziyaretçiyi rahatsız edecek, uygun olmayan reklam türleri barındırmıyor.

Wordego reklamlarını AdSense ile birlikte kullanabiliyorsunuz. AdSense kriterlerine göre daha esnek kabul şartları olan Wordego, illegal olmayan, yeterli içeriğe sahip, günlük tekil trafiği 1000 ve üzeri tüm siteleri kabul ediyor.

Ödeme Alt Limiti Ne Kadar?

Alt limit olarak 100 ₺ belirlenmiş. Ödeme yapılabilmesi için bakiyenizin 100 ₺ ve üzeri olması gerekiyor. Ödeme talebinde bulunmanız gerekmiyor. Alt limiti aştığınızda 45 gün vade ile paranız hesabınıza havale ediliyor.

Ödemelerde Kesinti Oluyor Mu?

 
Bakiyenizden %20’lik vergi kesintisi ve varsa banka havalesi masrafı düşülerek ödemenizi alabiliyorsunuz.
4)DGMAX
 
Amerika merkezli reklam firmasının Türkçe dil ve Türkiye’deki yayıncı ve reklam verenler için desteği mevcut. Firmada 3 farklı türde kazanç sağlayabilirsiniz. Bunlar;
  •  Tıklama başı
  •  Üyelik başı
  •  Satış başı

şeklindedir.

Firma genel olarak verdiği reklamlarda, global girişimlerin reklamlarına yer veriyor. Firma site onaylarını, tek tek inceleyerek yapıyor. Kalite kokan siteleri hemen onaylıyor, fakat önem verilmemiş siteleri onaydan geçirmiyor.
Paypal opsiyonu da mevcut fakat Türkiye’de şu an için mümkün olmadığı için banka havalesi ile ödeme alabiliyorsunuz. Yurtdışı tranfser olduğu için EFT masrafları biraz yüksek ve siz karşılıyorsunuz.İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. AdSense en iyisiydi bir zamanlar ama son yıllarda onunda bu firmalardan pek farkı kalmadı. Yinede bu firmalardan iyi olma özelliğini koruyor. Ancak daha fazla kazanç için satış ortaklığı ve içerik reklamcılığını da kullanmak gerekli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı