Teknoloji

“Whatsapp’tan Büyük Bir Güncelleme Geldi!”

Haziranın ayının başları gibi, Android kullanıcıları için Whatsapp Grup Ayarları yeniliklerine odaklı bir güncelleme sunan servis, şimdi de IOS kullanıcılarını düşünerek daha fazla seçenek sunmakta.
Şimdi, IOS için Güncelleme ile beraber gelen Whatsapp’ın yeni özelliklerini inceleyelim. Whatsapp’ta bildiğimiz gibi grupların bir ya da birden fazla yöneticisi olabiliyor. Bu yöneticiler artık yeni gelen güncelleme ile beraber daha iyi bir yönetim yapabilecekler. Bunların bize göre en başında  sadece grup yöneticilerinin bir gruba mesaj gönderme yetkisine sahip olması diyebiliriz. Bu güncelleme ile gelen yeni özelliği  Grup Bilgisi  altındaki Grup Ayarları içinde bulunan  Sadece Yöneticiler olarak bulmanız mümkün. Bu arada yönetici olmayan normal üyeler için mesajları hala okuyabileceğini ve Yöneticiye mesaj gönder seçeneği ile özel mesaj olarak yanıt verebileceklerini belirtmekte fayda var. Bu yenilik ile Grupları bilgilendirme ve önemli duyurular için kullananlar rahat edebilecekler ve hatta işlerine yarayacağını söyleyebiliriz.
Güncellemenin bizlere sunduğu başka bir önemli özellik ise, grup yöneticisinin telefon numaralarını değiştiren üyelere kolay ve pratik bir şekilde bildirimde bulunmasına  olanak sağlaması. Bu yeni özelliğe ise  Ayarlar > Hesap >  Telefon Numarasını Değiştir adımlarını sırasıyla izleyerek bulabilirsiniz. Ekstra bir özellik olarak, hangi kişilerin  yeni telefon numaranızı öğrenmesini istediğinizi de seçebilme şansına sahipsiniz.
Whatsapp geçtiğimiz aylarda bizlere sunduğu grup deneyimi için birçok adım atmayı unutmamış. Bunların bir çoğunun halihazırda  Telegram ile sunulduğunu da hatırlatmak gerekmekte.  Son zamanlarda karşımıza çıkanlar arasında; grup bilgileri, yazılanlardan geride kalmama özelliği ve kullanıcıların ayrıldığı gruba sürekli olarak tekrar eklenmesine karşı koruma gibi bir çok detaylar  öne çıkanlar arasında bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı