Nasıl Yapılır?Teknoloji

Paycell Nedir, Nasıl Kullanılır?

Paycell’i kimler kullanılabilir? Paycell’i operatör bağımsız tüm müşteriler kullanabilir. Paycell’e nasıl kayıt olurum? Paycell nasıl kullanılır? Paycell birden fazla kredi kartını güvenli bir sistem içerisinde saklayan ve ancak sizin vereceğiniz direktif üzerine Paycell ile anlaşmalı olan iş yerlerinde kart verileriniz konusunda herhangi bir paylaşım içerisine girmeden sadece tek bir tıkla alışveriş yapmanızı sağlayan bir ödeme sistemidir. Ayrıca Turkcell müşterileri ile anlaşmalı olan yerlerde herhangi başka bir ödeme yoluna girmeden Turkcell fatura veya telefonunuzda TL bakiyesi ile ödeme yapma imkânı sunmaktadır. Bunların yanı sıra Paycell uygulamasında kayıtlı kredi kartı veya diğer hassas ve önemli veriler ile ilgili hiçbir paylaşımda bulunulmaz. Paycell nasıl kullanılır sorusunun cevabı bu yazımızda.

Paycell Nasıl Kullanılır?

Paycell logosunu taşıyan ve Turkcell ile anlaşmalı iş yerlerinde, internet sitelerinde ve mobil uygulamalarında kullanabileceğiniz bir sistem olan Paycell ödeme platformu ayrıca SHELL Akaryakıt İstasyonlarında ve ZUBİZU mobil uygulamasında da kullanılmaktadır.

Neden Paycell’e Kart Verilerim Konusunda Güvenmeliyim?

Paycell, kart verilerinizi PCI_DSS güvenlik sertifikalı bir altyapı yardımı ile saklanmaktadır. Açılımı Kartlı Ödeme Endüstrisi Veri Güvenlik Standardı olan PCI- DSS kredi kartınızın işlenmesi, iletilmesi ve saklanması aşamalarında uymanız gereken fiziksel ve mantıki bilgilerin güvenliğini tanımlar. Bu kurallar PCI yani Payment Card Industry adı verilen ve aralarında JCB International, MasterCard Wordwide, Visa, Discover Financial Services, American Express gibi büyük üyeleri de bulunan güçlü bir konsey tarafından geliştirilerek yayımlanıyor.

Paycell’i  Turkcell Müşterileri Haricinde Kimler Kullanabilir?

Paycell ödeme sistemine sadece Turkcell müşterileri değil diğer tüm operatör müşteri kayıt yaptırabilir. Sim kart teknoloji yardımı ile yapılan ödemelerin bazı anlaşmalı işyerlerinde yapılabilmesi için Turkcell müşterisi olma şartı da vardır. Mesela Shell’de Paycell ile yapılacak mobil ödemeler şimdilik sadece Turkcell müşterisi olan kullanıcılara sunulan bir hizmettir.

Paycell nerede kullanılır?

Paycell Nerede Kullanılır?

Paycell logosunu gördüğünüz anlaşmalı iş yerlerinde, mobil uygulamalarda ve web sitelerinde kullanabilirsiniz. Paycell ödeme platformu şu anda anlaşmalı SHELL Akaryakıt İstasyonlarında, ZUBİZU mobil uygulamasında, turkcell.com.tr alışverişlerinizde ve 532 Çağrı merkezinden kullanılmaktadır.

Paycell Karta Nasıl Para Yüklenir?

 • Turkcell Mağazaları’ndan =>Turkcell Mağazaları’ndan nakit ile hiçbir işlem ücreti ödemeden Paycell Kart’ınıza kolayca bakiye yüklemesi yapabilirsiniz. Banka kartları ile Paycell Kart’a yapılan bakiye yüklemelerinde işlem ücreti ödenir.
 • Paycell Uygulamasından =>Uygulamada bulunan “Hesabım” bölümündeki Kredi/Banka Kartları adımından banka kartı eklenir. Ana sayfadaki “Para Yükle” bölümünde yükleme yapılacak Paycell Kart seçilir, yüklenecek bakiye miktarının girilmesi ve ödeme yönteminin de seçilmesiyle bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 • Banka ATM’lerinden veya PTTmatiklerden =>Paycell Kart ATM’ye takıldıktan sonra kart şifresi ile giriş yapılır. Çıkan ekrandan “Karta Bakiye Yükleme” seçeneği seçilir. Para alım kısmına yatırılmak istenen miktarın koyulmasının ardından işlemin onaylanmasıyla bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
 • Banka Hesabından EFT => Bankanın EFT ile para transferi adımına kadar gelinir, Hesaba EFT ile para transferi seçilir. Aşağıdaki bilgilerin doldurulması ile bakiye yükleme işlemi tamamlanır.
  • Banka Adı: Denizbank A.Ş. (134)
  • Şehir: İstanbul
  • Şube: PAYCELL (3276)
  • Alıcı: Kart Sahibinin Adı Soyadı
  • Hesap numarası: 16 haneli Paycell Kart numarası

Paycell Nasıl Puan Kazanılır?

 • Paycell Kart ve Sanal Paycell Kart ile yapılan tüm yurt içi ve yurt dışı harcamalarından Paycell Puan kazanılacaktır.
 • Paycell Puan kazanımına mağaza ve internetten yapılan harcamalar, MoTo (Mail order, Telephone order), temassız işlemler dahildir.
 • Nakit çekim işlemleri Paycell Puan kazandırmaz.
 • Her 1 TL’lik harcama karşılığında 2 Paycell Puan kazanılır.
 • Bir kullanıcı kazandığı Paycell puanları ile günlük 500 MB ve günlük 1 GB paketlerini ayda 1 kere alabilir.
 • Paycell Puan kazanımı Turkcell, Vodafone ve Türk Telekom hat sahibi tüm bireysel ve kurumsal müşterileri kapsamaktadır.
 • Paycell Puan kazanımı hat bazında gerçekleşmektedir. Kazandığınız puanları, başka bir kullanıcıya transfer edebilirsiniz. Bir ay içerisinde bir kullanıcı en fazla 500 Paycell Puan transfer edebilir. Bir kullanıcı diğer kullanıcılardan bir ayda en fazla 500 Paycell Puan alabilir.
 • Kazanılan Paycell Puanlar Paycell uygulamasında 2 iş günü içinde görüntülenebilecektir.
 • Harcamalardan kazanılan Paycell Puanlar için iade ve iptal işlemleri dikkate alınacaktır. İptal/iade işlemleri sonucunda kazanılan kazanılan Paycell Puanlar iptal edilecektir.

Paycell Hakkında Tüm Bilgiler

Paycell bütün müşterilerine açık olan ve uçtan uca bir ödeme platformudur. Bu yüzden;

 • Bankaya bağımlı bir uygulama değildir yani dilediğiniz bankanın kartını kullanma imkânı sunar,
 • Turkcell müşterileri TL bakiyelerini ve fatura tutarlarını alışveriş fiyatına yansıtarak kullanabilir,
 • Cep telefonu numaranız ile kart numaranız ve diğer ödeme verileriniz Paycell üzerinden eşleştirilmektedir. Bu sayede cep telefonunuz ile hızlı bir ödeme imkânınız vardır,
 • Bunların yanı sıra Paycell’e Visa ,Amex ve Mastercad da dahil olmak üzere bütün kartlar kayıt yaptırılabilir,
 • Bütün müşteri verileri şifreli olarak güvenlik standartlarına uyumlu bir şekilde saklanmaktadır.
 • Paycell ile yapılacak alışverişlerde belirlenmiş herhangi bir limit yoktur. Bu yüzden işyerinden kaynaklı bir limit kısıtlaması var ise alışveriş yapacağınız iş yeri sayfasında bu durum belirtilmektedir,
 • Ayrıca Paycell için herhangi bir şifre zorunluluğu yoktur. Fakat Paycell ile anlaşmalı olan bazı işyerleri ödeme sırasında sizden şifre talep ettiği için bu iş yerlerine ait olmak üzere kayıt sırasında şifre belirleme adımı başlığı altından bir şifre belirlemeniz gerekmektedir.

Fifa 2021 sistem gereksinimleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Paycell ile ilgili detaylı bilgi almak için burayı ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı