Teknoloji

PayTR ve İyzico Karşılaştırması

İnternet üzerinden satış yapmak isteyenler sanal pos arayışına giriyor. En iyi sanal pos hangisi araştırması başlıyor. Satıcıların istek ve ihtiyaçları doğrultusunda karşılarına pek çok sanal pos çıkıyor. PayTR ve İyzico ise en bilinen sanal pos siteleri arasında yer alıyor.

En iyi sanal pos siteleri

PayTR Sanal POS ve Ödeme Çözümleri, web sitesi sahiplerinin en hızlı ve en kolay şekilde web sitelerinden güvenli online ödemeler almalarına imkan tanıyan bir servistir. Aidat ücreti bulunmayan PayTR, web sitelerine kolayca entegre edilerek çok kısa sürede kullanıma açılabilmektedir.

PayTR ödeme çözümlerini tercih etmeniz için birkaç neden:

  1. Çalışma seçenekleri uygundur, aidat veya gizli ücretler yoktur.
  2. Entegrasyon süreci kolay ve hızlı işler, hazır modüller ve örnek kodlama sunulur.
  3. Ödeme güvenliği sağlanır; mağazalar ve müşterileri sahtecilikten korunur.
  4. Üye işyerleri “Ertesi İş Günü” ödeme alma avantajından faydalanır.
  5. Ödeme sayfasını sitenizin tasarımına göre özelleştirebilirsiniz.
  6. Mobil uyumlu ödeme sayfaları ile platform bağımsız ödeme alabilirsiniz.

Ödeme Kanalları
Sanal Pos, Havale/eft

Ödeme periyotu
Ertesi iş günü

Komisyon oranı
Sektöre özel (%2 – %7 aralığı)

Desteklenen para birimleri
EUR, USD, TRY, GBP (default olarak TRY)

Ödeme Çözümleri
API

iyzi Ödeme ve Elektronik Para Hizmetleri A.Ş. iyzico, e-ticaret firmaları, pazaryerleri ve bireysel kullanıcılar için ödeme altyapısı sağlayan girişim şirketidir. 2013 yılında Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından kurulmuştur. Şirketin iyziPark isimli merkez ofisi Üsküdar, Burhaniye’dedir. iyzico, 2012 yılında, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunma amacıyla Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından İstanbul’da kuruldu. Avrupa’nın saygın şirketlerinde uzun yıllar önemli pozisyonlarında görev alan Özbuğutu ve Isın, bu alandaki tecrübelerini iyzico ile Türkiye pazarına taşıdılar ve tamamen bu pazara adapte olmuş inovatif bir platform oluşturdular. 2010 yılında Almanya’da başlayan bir dostluk, bir sene sonra bir akşam yemeğinde tamamen şekillenerek iş ortaklığına dönüşeceğinin sinyallerini verdi.

İyzico ödeme çözümlerini tercih etmeniz için birkaç neden:

Türkiye’nin online ödeme sistemleri iyzico, 29.000’den fazla web sitesinde alışverişlerinizin altyapısını üstleniyor ve çok daha hızlı, güvenli bir alışveriş deneyimi yaşamanız için çalışıyor. H&M, Sahibinden.com, Zara, Çiçeksepeti ve Ofix gibi binlerce web sitesinden ve uygulama üzerinden yaptığınız alışverişin altında iyzico ismini görürsünüz. Ekstrenizde iyzico imzası gördüğünüz alışverişleriniz, iyzico’nun güvenli altyapısını kullanmayı tercih eden 29.000 web sitesinin birinden yapılmıştır. Altyapısıyla, online alışverişte riski sıfıra indiren Korumalı Alışveriş özelliğiyle, 7 gün 24 saat canlı desteğiyle iyzico; Türkiye’nin online alışveriş deneyimi için çalışmaya devam ediyor!

Ödeme Kanalları
Sanal Pos

Ödeme periyotu
21 gün bloke
(Pandemi döneminde KOBİ’LERE 2 gün)

Komisyon oranı
%1,79 + 0,25 TL

Desteklenen para birimleri
USD, EUR, TRY

Ödeme Çözümleri
API, Link, SMS, Mail

PayTR ve İyzico birbirine çok yakın iki kuruluş. Eskiden PayTR vergi levhası şartı arıyordu. Bu da satıcıları diğer sanal poslara yöneltiyordu ancak geçtiğimiz günlerde PayTR vergi levhası şartını kaldırdı. İyzico’nun kargo şirketleriyle olan anlaşmaları ilgi çekici. Neredeyse yarı yarıya fiyatlar ile kargolarınızı gönderebiliyorsunuz. Komisyon oranları iki kuruluşun da aynı diyebiliriz. PayTR’nin en kötü yanı mobil tarafının olmaması. Örneğin siparişlerinize bakmak istiyorsanız sadece web üzerinden bunu yapabiliyorsunuz. İyzico ise sunmuş olduğu mobil uygulamalar ile satıcılara büyük kolaylık sağlıyor. Satıcılar telefonlarına yükledikleri uygulamalar ile satışlarını kontrol edebiliyor.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir Yorum

  1. Yeni bir girişim olacak, sanal pos sağlayıcı araştırması için güzel bir rehber olmuş teşekkürler ??

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı