Oyun

CS:GO Overwatch Kodları ve Açıklamaları

Valve’in yıllardır oynayan sayısını yüksek rakamlarda tuttuğu FPS oyunu Counter-Strike: Global Offensive, yıllardır üzerine koyarak başarısını sürdürüyor. Oyunda hilecileri engelleme yöntemi Overwatch’ı oyun içinde birçok oyuncu kullanıyor ve oyun tekrarlarını izledikleri şüphelilerin hile olup olmadıklarına karar veriyorlar. Valve’in VAC adlı bu yazılımının üzerine bu metodu CS:GO’da kullanıyor. Alınan bu önlemler yetersiz olsa da Overwatch oyuncular tarafından gayet yeterli bir hile engelleme metodu olarak görülüyor. Eğer siz de Overwatch adlı yazılımı kullanan CS:GO oyuncularından biri iseniz ve oyun tekrarlarını çok daha rahat izlemek istiyorsanız kullanabileceğiniz bazı kodlar bulunuyor. İlk önce ayarlardan geliştirici konsolunu açma seçeneği aktif durumda olduğundan emin olun. Ardından esc’nin altındaki ” tuşuna basarak komut konsol ekranını açın. Konsola da belirli  kodları yazarak oyun tekrarını istediğiniz gibi yönetebilirsiniz. Gelelim CS:GO Overwatch komutları ve açıklamalarına.

CS:GO En Kullanışlı Overwatch Kodları

Bu komutlarla birlikte oyununu izlediğiniz kişinin görebildiği açıdan  daha fazla açıyı  görüp seçeneklerinizi artırabilirsiniz.

csgo overwatch kodları

X-Ray (Wall Hack) Komutu

  • spec_show_xray 1
  • spec_show_xray 0

Komutun sonuna 1 ekleyerek duvarların arkasını bile  görebilirsiniz. Komutun sonuna 0 yazarak da bu özelliği kapatabilirsiniz. Böylece wall hack hile kullandığından şüphelendiğiniz bir oyuncunun üstünden maçı izlemek çok daha rahat oluyor.

Mermi İzi Komutu

  • sv_showimpacts 1
  • sv_showimpacts 0

Kodun sonuna 1 eklerseniz mermilerin etki ettiği noktaları görebilirsiniz. Kodun sonuna 0 yazarak bu ayarı kapatabilirsiniz. Bu kod sayesinde oynanan oyunu çok daha ayrıntıları görerek detaylı bir şekilde analiz edebilirsiniz.

CS:GO Overwatch Demo Komutları

Bu komutlar ile birlikte  oyun tekrarının hızını ve gidişatını değiştirebilirsiniz. Ayrıca oyunu istediğiniz dakikaya sarabilir, durdurduktan sonra  tekrarın hızını yükseltip azaltabilirsiniz.

  • demoui / Shift + F2

Bu komutu kullanarak ya da Shift + F2 tuş kombinasyonu ile birlikte oyun tekrarını yönetebilirsiniz. Yani oyunu hızlandırmak ve belirli yerleri atlamak için kullanabileceğiniz  bir paneli açabilirsiniz. Dilerseniz bunları ayrıca  aşağıdaki verilen kodlarla da yapabilirsiniz.

  • demo_pause

Bu kodu konsola girdiğinizde izlediğiniz oyunun tekrarı duracaktır.

  • demo_resume

Bu kodla ile birlikte durdurduğunuz oyunun tekrarını yeniden oynatabilirsiniz.

  • demo_timescale [Oynatma hızı]

[Oynatma hızı] bölümüne maç tekrarını kaç kat hızla oynatmak istediğinizi [] işaretleri olmadan yazarak maçın oynatma hızını ayarlayabilirsiniz. Örneğin  demo_timescale 2 kodu ile izleme hızınızı iki kat hızlandırabilirsiniz. demo_timescale 0.5 kodu ile tekrarın hızını yarıya düşürebilirsiniz.

  • demo_togglepause

Bu komutu girerseniz oyunun tekrarı durdurulmuş ise  tekrar başlayacaktır. Oyun tekrarı  zaten  hâlihazırda oynuyor ise duracaktır.

CS:GO Overwatch kodları yazımızın sonuna geldik. CS:GO Faceit ile ilgili sorularınız için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı