Oyun

Mount & Blade II: Bannerlord Yoldaş Nasıl Alınır?

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda yoldaşın önemini bilmeyen yoktur. Bannerlord’ta yoldaş demek sağ kolunuz demek. Mount & Blade II: Bannerlord oyununda klan seviyeniz arttıkça yoldaş kapasiteniz de artar. Oyunda bazı noktalarda yoldaşlarınıza ihtiyaç duyacaksınız. Kalelerinizin etrafında devriye atıp ortalığa göz kulak olacak birilerine ihtiyacınız olacak. Kalelerin yönetiminde ya da savaşlarda söz sahibi olabilecek yoldaşlar işinizi kolaylaştıracaktır. Yoldaş seçiminizi yaparken dikkatli olmanızda fayda var. Sınırlı sayıda yoldaş alabildiğinizi unutmayın ve yoldaşlarınızın özelliklerine iyice bakın. Mount and Blade 2 Bannerlord oyununda yönetme, hükmetme ve diploması alanında verilen seçenekleri kendi lehimize çevirmeniz sizi oldukça iyi bir konuma getirecektir.

Yoldaş Nasıl Alınır?

Oyundaki yeni oyuncular için bu tarz önemli konular oldukça zor olmuştur. Çünkü oyun nasıl yoldaş edineceğinizi söylemiyor. Yapılması gereken ilk şey parti limitinizde yer olduğundan emin olmanız gerekmektedir. Partinize bir kişi daha alabileceğinizden emin olduğunuzda bir şehir bulmanız gerekmektedir. Şehirlerdeki tavernaya giderek bir NPC ile görüşmelisiniz. Seçeceğiniz yoldaşın özelliklerine bakarak seçin çünkü özellikleri kötü olan bir yoldaş işinize yaramaz. Özellikleri iyi olan yoldaşlar seçerseniz ileride rahat edersiniz. Yoldaşlar zamanla kendilerini geliştirdiğinde çok güçlü savaşçılar ya da yöneticiler haline gelebilirler. Klan seviyenizi arttırdıkça yanınıza daha fazla yoldaş alabilirsiniz. Yoldaşlarınızın farklı özelliklerine sahip olması gerektiğini unutmayın. Aynı özelliklere sahip yoldaşlar ile her istediğinizi yapamayabilirsiniz. Bannerlord yoldaş rehberi sizlerle.

Yoldaş Ne İşe Yarar?

Yoldaşlar sizin sağ kolunuzdur. Sizin kadar iyi olmasalar da pek çok iyi özelliğe sahip olmalıdırlar. Yoldaşlarınız şunları yapabilir:

  • Etrafta devriye atabilirler.
  • Kalenizde vali olarak görev yapabilirler.
  • Savaş zamanı ordunuza destek için gelebilirler.
  • Etrafta gezip kendilerine asker toplayabilirler. Böylece siz de onlar ile asker alışverişinde bulunabilirsiniz.
  • Klan içinde çeşitli görevler alıp, ordunuza faydalı olabilirler.

En İyi Yoldaşlar

Şifacı

Bu kategoride en iyi yoldaş Willowbark. Kendi partinizde şifacı olarak değerlendirebilirsiniz.
Bannerlord şifacı

İzci 

Frostbear yay ve izcilik özellikleri çok iyi olduğundan seçilebilir.

Bannerlord en iyi izci yoldaş

Taktik 

Uln the Lucky, geliştirilmesi gereken bir kaç özelliği var, onları da halledince ileride kendisine ayrı birlik verebilirsiniz. O zamana kadar kendi birliğinizde çok iyi işler çıkaracaktır.
Bannerlord yoldaşlar

 

Mount & Blade II: Bannerlord oyununda nüfuzun ne olduğu ve nüfuzu nasıl arttırılacağını merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
Kapalı