Teknoloji

Substratum Andromeda

Substatrum Theme Engineer-Andromeda uygulaması ile sizlerleyiz. Bu yazımızda bu uygulamanın ne işe yaradığını ve nasıl kullanılacağını anlatacağız.

1.Subsratum Theme Engineer Nedir?

Subsratum Theme Engineer-Andromeda uygulaması Android 7.0 ve sonraki versiyonlarda kullanılmak üzre geliştirilmiş olan bir tema yükleme aracıdır. Gerek Stock(Orjinal) romlarda gerekse de Custom(Özel) romlarda kullanılabiliyor. Root erişim iznide yine temanın desteklediği roma göre değişiyor.


Burada root ve custom romdan söz etmişken bilmeyen kullanıcılar için açıklamak isterim. Root Android ekosistemi için kök izni anlamına gelir. Kök izinden kasıt kullanıcının bu izin olmadan sistem dosyalarına erişimemesi yani sistemin köküne inememesi anlamındadır.

Custom rom ise telefonların fabrikadan çıktıktan sonra içerisinde yüklü gelen sistemden farklı olarak geliştirilen sistemlerdir. Her ne kadar yüklü gelen sistemden farklı desekte özellik olarak aynı özellikler kullanılırken kişiselleştirme,pil ve performans adı altında bu romlarda iyileştirmeler yapılabiliyor.

2.Subsratum Theme Engineer Nasıl Kullanılır?

Subsratum Theme Engineer uygulama olarak tek başına bir işe yaramıyor. Adından da anlaşılacağı üzre tema motoru,tema düzenleyicisidir. Bu uygulama ile sadece telefonunuza indirdiğiniz temaları kontrol edebiliyor ve kurabiliyorsunuz.

Uygulamayı verdiğimiz linklerden indirdikten sonra sizlere zaten kullanabilmeniz için gerekli bir uygulama olduğunu gösteriyor.

Andromeda Subsratum Stok Rootless Backend,kısaca andromeda. Uygulama asıl işlevine bu uygulama ile kavuşuyor. Andromeda substatrum telefonunuza kurulduktan sonra da Substratrum theme engineer da aktif bir hale gelip yüklü olan temalarınızı kontrol edip,yönetmenize olanak sağlıyor.

Asıl işlevi belirttiğimiz gibi Andromeda substratrum uygulaması ile geliyor. Dilerseniz şimdi bu uygulamaya bir göz atalım.

3.Andromeda Subsratum Nasıl Kurulur?

Bir önceki başlıkta belirttiğim gibi andromeda substratrum olayların başlangıç yeri. Bu uygulamayı kurup telefonunuza tema desteğini sağlayabiliyorsunuz. Peki andromeda substratrum nasıl kurulur? Uygulama Play market üzerinden satılıyor. Yaklaşık 7₺’lik bir fiyata sahip. Uygulamanın APK versiyonundan geliştiriciler uzak durulmasını tavsiye ediyor. Ki uygulamanın APK versiyonununda neredeyse hiç olmadığını söyleyebilirim.

Eğer uygulamayı satın aldıysanız dilerseniz kuruluma geçelim.

Öncelikle “Substratum Andromeda” uygulamasını kurmak için usb kabloya ve bir bilgisayara ve “Substratum Andromeda” uygulamasına ihtiyacınız var. Bilgisayarın işletim sistemine göre yine sizlerle dosyaları paylaşıyor olacağım.

A.BİLGİSAYARA İNDİRMENİZ GEREKEN PROGRAMLAR

Windows kullanıcıları: İndirmek İçin Tıklayın

Mac Kullanıcıları: İndirmek İçin Tıklayın

Linux Kullanıcıları: İndirmek İçin Tıklayın

B.TELEFON İŞLEMLERİ

B1.Usb Debugging

1)Telefonun ayarlar kısmına gelin

2)Cihaz Hakkında kısmını bulun

3)Sürüm numarası yazan kısma 7 kez art arda basın. Artık siz de geliştiricisiniz gibi uyarı mesajı verecektir.

4)Geri gelip ayarlar kısmından Geliştirici seçenekleri kısmına basın

5)Usb ayıklama modunu aktif hale getirin.

B2.Andromeda Subsratum Uygulamasını Çalıştırın

Muhtemelen çalıştırdığınızda ekranda Disconnet uyarısını göreceksiniz. Bu uyarıyı gördükten sonra usb kablo ile cihazınızı bilgisayara bağlayın. Ardından yukarıda linklerini vermiş olduğumuz dosyalardan işletim sisteminize ait olan dosyayı indirip açın.

Dosya içerisinde start_andromeda.bat dosyasını çalıştırın. Komut penceresi açıldığında Enter tuşuna basın. Andromeda uygulamanız Connected durumuna düşerse işlem başarılı olmuş demektir.

4.Tema Yükleme

Temaların bir çoğu Play Store üzerinde yer almaktadır. Temaları yüklerken geliştiricilerin uyarılarına bakmayı unutmayın. Tema indirdikten sonra Substratum Theme Engineer uygulamasını açıp temanızı yükleyebilirsiniz.

Andromeda Substratum uygulaması: İndirmek İçin Tıklayın

Substratum Theme Engineer uygulaması: İndirmek için Tıklayın

 

 

 

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı