Teknoloji

WhatsApp’ı Bilgisayardan Kullanma İşlemi Nasıl Yapılır?

Günlük mesajlaşma uygulamaları arasında en fazla kullanılan WhatsApp; sadece mobil cihazlar tarafından kullanılmamaktadır. Aynı zamanda kişisel bilgisayarlar tarafından da kullanıma uygun bir mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp; bu aşamada da herkes tarafından bu şekilde de kullanılabilecek bir özelliğe de sahiptir. WhatsApp Web adıyla bilgisayarlara uygun hale getirilen mesajlaşma uygulamasından yararlanmak isteyecek olan kullanıcıların yapmaları gereken noktalarda herhangi bir biçimde uğraş içerisinde olmamaları durumu da söz konusu olmaktadır. WhatsApp Web kullanımı kapsamında herhangi bir sorun yaşamayarak; sadece bilgisayar ile mobil cihazı birbirine bağlamanız halinde kullanabileceğiniz bir uygulama ile karşı karşıya da kalabilecek oluyorsunuz.

WhatsApp Web’i Kullanmaya Nasıl Başlayabiliriz?

Herhangi bir tarayıcı üzerinden Whatsapp Web’in lisanslı adresine giriş yaptığınız anda karşınıza bir QR kod gelecektir. WhatsApp Web kullanımı işlemini gerçekleştirecek olan kişiler; telefonlarında olan uygulamadan WhatsApp Web seçeneğini de tercih ederek ekranda olan QR kodu okutacaklardır. Bundan sonraki süreçte de hem bilgisayar üzerinden hem de mobil cihazlardan mesajlaşma uygulamasını da kullanmaya başlayacaklardır. Bu sayede de sadece bilgisayar üzerinden gerekli mesaj atımını sağlamanın yanı sıra dosya ya da medya gönderme işlemlerini de halledebilmek mümkün olacaktır. Mobil cihaz ile bilgisayar arasındaki bağlantı koptuğu anlarda da bu işlemi tekrarlayarak yeniden WhatsApp Web’e bağlanmak da yeterli bir girişim olarak kendini gösterecektir.WhatsApp Web İpuçları

Aşağıdaki yazımıza giderek WhatsApp Web hakkında faydalı ipuçlarını öğrenebilirsiniz.

https://www.yazilimaktif.com/2018/11/07/whatsapp-web-ipuclari/

İlgili Makaleler

2 Yorum

  1. Blogunuz oldukça faydalı içeriklere sahip. Dilerseniz sizin tarafınızdan yazılan bir tanıtım yazısını kendi blogumda paylaşabilirim. Böylece ziyaretçileriniz artmış olur.

    Bundan mutluluk duyarım.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı