Teknoloji

Xiaomi Redmi Note 8 İncelemesi

Bu yazımızda sizler için son zamanların en çok satılan telefonlarından birisi olan Xiaomi Redmi Note 8 üzerinde yaptığımız incelemeleri anlatıyoruz. Hemen hemen herkesin en az bir kere özelliklerinin ne olduğuna baktığı bu telefonu sizler ile beraber ele alıyoruz.

Xiaomi Markası Kime Ait?

Yazımıza geçmeden önce sizler için son zamanların parlayan yıldızı Xiaomi hakkında bilgi vermek istiyorum. Samsung, Apple gibi dünya devlerinin arasından sıyrılan ve son zamanlarda oldukça popüler olan Xiaomi markası bundan çok değil yalnızca on yıl önce; Nisan 2010’da Çin’in Pekin kentinde kurulmuş bir telefon şirketidir. Şirketin ürünleri arasında akıllı telefondan, dizüstü bilgisayara; çantadan, kulaklığa diğer tüm elektronik mağazalarda olduğu gibi birçok ürün bulunmaktadır.

Ayrıca Xiaomi; Apple, Samsung, Huawei gibi devlerin ardından kendi geliştirdiği bir cep telefonu yonga özellikleri olan dördüncü şirket olma özelliği taşımaktadır.

Redmi Note 8 Neden Bu Kadar Satılıyor?

Belki aranızda Xiaomi firmasını daha önce duymamış olanlar olabilir fakat herkes Redmi Note 8 modelini en az bir kere duymuştur. Ait olduğu şirketin önüne geçen bir üne sahip olan Redmi Note 8 telefonunun bu kadar çok tutulmasının en önemli sebebi öncelikli uygun bir fiyata sahip olmasıdır. 2000 liradan başlayan uygun fiyatlar ile sahip olabileceğiniz bu telefon giriş seviyesi telefonlar arasında performans açısından en yüksek seviyeli telefon olma özelliği taşımaktadır.

Redmi Note 8 Özellikleri

En çok satılan telefon modellerinden birisi olan Redmi Note 8’in 6.3 inç büyüklüğüne sahip ekran telefonunun yanı sıra ön ve arka kısmı cam bir şekilde kullanıcıların hizmetine sunulmuştur. Snapdragon 665 işlemciye sahip olan model, kendi seviyesindeki telefonlara nazaran yüksek bir performans sergilemektedir. Snapdragon 665 işlemcisi 8 çekirdekli olan işlemcilerden birisidir. Bu yüzden 4 çekirdek 2.0 GHz hızı ile çalışan telefonun geriye kalan 4 çekirdeği ise 1.68 GHz hızında çalışmaktadır. Bunun yanı sıra telefonun işlemcisi düşük güç gerektiren uygulamalar için ise düşük güce sahip çekirdekleri; yüksek bir güç gerektiren uygulamalar için ise yüksek güce sahip olan çekirdekleri kullanmaktadır. Bu özellik, bataryanın sağlıklı bir şekilde kullanılmasını sağlamaktadır.

Bunların yanı sıra tam dört farklı kameraya sahip olan telefonun ana kamerası ise 48 mega piksel çözünürlüğünde ve f/1.8 diyafram değerine sahiptir. Geri kalan kameralardan geniş açılı kamera ise 8 mega piksel çözünürlüğünde ve f/2.2 diyagram değerine sahiptir. Bunların yanı sıra makro kamera 2 ve telefonun son kamerası olan derinlik algılayıcısı kamera ise 2 mega piksel çözünürlüğe ve f/2.24 diyagram değerine sahiptir. Telefonun batarya kısmında sise 4000 mAh büyüklüğünde bir batarya bulunmaktadır ve 18W gücünde bir adaptör yardımı ile şarj olmaktadır. Son olarak telefonun bağlantı kısmına baktığımızda ise Wİ-Fi 5 teknolojisini kullandığını görmekteyiz.

Fifa 21 sistem gereksinimleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı