Teknoloji

WhatsApp Web İpuçları

WhatsApp Web ipuçları vermeden önce WhatsApp Web’in ne olduğunu bilmeyenler için açıklayalım.

WhatsApp Web kısaca WhatsApp uygulamasını bilgisayardan tarayıcıda kullanmanızı sağlayan bir uygulama.

 

Bu link üzerinden WhatsApp Web’in orijinal sitesine ulaşabilirsiniz. Ardından telefonunuzdan WhatsApp’a girip ayarlar kısmından WhatsApp Web/Masaüstü  kısmına girip sitedeki Qr kodu okutun. Bu işlemler ardından telefonunuz ve bilgisayarınız arasında bir bağlantı kurulacaktır. Artık rahatça bilgisayardan WhatsApp deneyimi yaşayabilirsiniz.

WhatsApp’ı bilgisayardan kullanmak için tek yöntem bu değil. Buradaki adres üzerinden WhatsApp uygulamasını bilgisayarınıza indirebilirsiniz.


WhatsApp Web’i anlattığımıza göre şimdi sırada oldukça kullanışlı WhatsApp Web ipuçları var.

Klavye ile emoji aramak

Sohbet ekranında metin bölümüne : yazıp kullanmak istediğiniz emoji’nin adını yazarsanız üst kısımda ilgili emoji’leri göreceksiniz. Klavyenin sağ ve sol ok tuşlarıyla emoji’ler arasında gezinip, enter tuşuna basarak istediğiniz emoji’yi seçebilir ve gönderebilirsiniz.

Klavye kısayolları

Ctrl + N –> Yeni sohbete başla
Ctrl + Shift + Ğ –> Sonraki sohbet
Ctrl + Shift + Ü –> Önceki sohbet
Ctrl + E –> Arşiv sohbet
Ctrl + Shift + M –> Sessiz sohbet
Ctrl + Boşluk –> Sohbeti sil
Ctrl + Shift + U –> Okundu olarak işaretle
Ctrl + Shift + N –> Yeni grup oluştur
Ctrl + P –> Profil durumunu aç

Mavi tik yapmadan yazıyı okuma

Karşı tarafa okundu bilgisini göndermeden yazılanları okumak istiyorsanız tek yapmanız gereken Whatsapp Web’i arkaplanda bırakmak. Bunun için WhatsApp Web sohbet ekranı açıkken herhangi bir uygulamayı açmanız yeterli. Örneğin dosya gezginin’i açtınız. Şimdi tek yapmanız gereken dosya gezginin’in boyutunu WhatsApp sohbet ekranını görebilecek boyuta getirmek. WhatsApp Web sayfasına tıklamadığınız sürece mesajları mavi tık olmadan okuyabilirsiniz çünkü siz WhatsApp Web penceresini görebiliyor olsanız da bilgisayar arkaplanda çalışıyor olarak algılayacaktır. Ancak WhatsApp Web sayfasını açtığınız anda yazılar okundu olarak işaretlenecektir.

Aynı bilgisayar üzerinde birden fazla WhatsApp hesabı kullanma

Aynı anda iki hesap birden kullanmak istiyorsanız bunu aynı tarayıcı üzerinden iki adet sekme açıp ikisinde de farklı hesap kullanarak yapamıyorsunuz. Ancak bunun da çok kolay bir çözüm yolu var. Tarayıcınız üzerinden yeni bir gizli sekme açın ve orada WhatsApp hesabınızı kullanmaya başlayın veya yeni bir tarayıcıda WhatsApp Web açarak o tarayıcıda ikinci hesabınızı kullanın.

 


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı