Oyun

CS:GO Atölye Haritaları

Counter Strike Global Offensive bilgisayar oyunu ekseriyetle e-sporcuların kendini geliştirmesi gereken bir oyundur. Oyuncuların kendini geliştirmesi için de sadece oyun içinde maç yapması yetmez. Atölye haritalarında oyuncuların yararlanması için bir çok geliştirici haritalar var. “Atölye Haritaları” tasarımcılar ve oyuncular tarafından bir işbirliği ile oluşturulmuştur. Egzersiz ve eğlence amacıyla tasarlanan özel haritalardır. Bu yazımızda CS:GO atölye haritaları ile ilgili bilgiler vereceğiz.

CS:GO Atölye Haritalarına Nasıl Girilir?

Ana menüde bulunan “CS:GO Oyna” bölümüne giriş yapıyoruz ve sol üstte “RESMİ EŞLEŞTİRME” bölümünden “ATÖLYE HARİTALARI” sekmesine giriş yapıyoruz. Daha sonra “ATÖLYEYİ ZİYARET ET” butonuna tıklayıp ilerliyoruz. Buradan bütün atölye haritalarını bulabileceğiniz yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz. Sağ üst kısımda bulunan arama barından istediğiniz ve sizi geliştirecek tarzda haritalar bulabilirsiniz.

CS:GO atölye haritaları

  • Aim Botz – Training (Geliştirici: ULLeticaL)

Şu anda 16 milyonu geçkin abonesi bulunan ve 2014 yılından bugüne kadar en çok tercih edilen haritadır. Sizlere farklı biçimlerde nişan alma; uzak, orta ve yakın mesafeden atış yapma gibi birçok seçenek sunuyor. Alanın dinamik bir yapısının olması, hem botları hem de haritayı belli oranda ayarlamanıza imkân sağlıyor. 10 gigabayta yakın büyüklüğe sahip haritayı düzenli bir biçimde kullandığınızda hareket halindeyken ve sabitken çok daha iyi atışlar yapabildiğinizi farkedeceksiniz.

  • training_aim_csgo2 (Geliştirici: .kataS)

CS: GO oyununa daha yeni başladıysanız ve girdiğiniz karşılaşmalarda rakipleriniz karşısında sürekli kaybediyorsanız, .kataS nickli kullanıcının tasarımcılarla birlikte geliştirdiği bu harita tam size göre olabilir. Temel hedeflerle dolu olmasının yanı sıra kısa sürede aiminizi düzeltmenizi sağlayacak harita, 2 gigabayt büyüklüğünde bir boyuta sahiptir. Şu an itibariyle 6 milyonu aşkın abonesi bulunmaktadır.

  • Recoil Master – Spray Training (Geliştiricisi: ULLeticaL)

2015 yılından 2021 yılına kadar eğitim haritalarından en popüler CS:GO eğitim haritalarından bir tanesidir. Recoil Master – Spray Training haritası, diğer birçok haritada da imzası bulunan ULLeticaL’ın öne çıkan tasarımlarında bir tanesidir. Geri tepme hâkimiyetinizi yükseltmek ve spray özelliklerinizi üst düzeye çıkarmak için değerlendirebileceğiniz harita yaklaşık olarak  4,5 GB büyüklüğünde ve 7 milyonu geçkin abone tarafından kullanılmaktadır.

  • Training Center 1.5c (Geliştirici: ZooL)

Hareketli robot botlara karşı aim tutma pratiği yapabilmenizi olanak sağlayan bu haritada bulunan dört ayrı oda, farklı şartlarda en etkili atışlar gerçekleştirebilmenize imkân sağlamaktadır. Yapacağınız ufak değişikliklerle çok iyi başarılar elde edilebileceğinizin kanıtı olan harita, yaklaşık 4 GB büyüklüğünde ve haritanın şu an 2 milyonu geçkin abonesi bulunmaktadır.

CS:GO atölye haritaları yazımızın sonuna geldik. CS:GO Faceit ile ilgili sorularınız için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

Yabancı kaynaklardan okumak için bu siteyi ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı