Oyun

Metin2 Tarzı Oyunlar

Metin2, çok oyunculu online istemci MMORPG rol yapma oyunudur. 2005 yılının Mart ayında Ymir Entertainment şirketi tarafından Kore’de yayına başladı. 2006 yılında Gameforge 4D GmbH tarafından satın alındı ve 17 dilde hizmet vermeye başladı. Oyun ilk yıllarında oldukça heyecan vericiydi ve ülke genelinde milyonlarca oyuncuya ulaştı. 2008-2010 yılları arasında oyuncu sayısı zirveye ulaştı. Her yaştan insan bu oyunu oynuyor, okulda veya işte bu oyunu konuşuyordu. Ancak ilerleyen yıllarda oyuna eklenen yeni özellikler oyunun temel yapısını bozmaya başladı ve oyuncu sayısı azaldı. Oyunda türeyen hileler oyunculara haritada alan bırakmamaya başladı. Çünkü hileciler sürekli oyundaydı ve yönetim bununla ilgili bir çaba ortaya koymuyor gibiydi. Aradan geçen yıllar sonra oyuncular PvP serverlara kaymaya başladı. Hala çoğu oyuncu nerede o eski Metin2 günleri diye düşünüyor. Bu yazımızda Metin2 tarzı oyunlar hakkında bilgiler paylaşacağız.

Metin2 Tarzı Oyunlar

Metin2 tarzı oyunlar çoğu oyuncunun merak ettiği oyunlar. Çünkü geçmişte yaşanan heyecanı ve oyun zevkini tekrar yaşamak isteyen oyuncular yeni oyunlar aramakta.

Metin2 Benzeri Oyunlar

MMORPG oyunların çoğu zaten Metin2’ye benziyor diye düşünüyor çoğu oyuncu. Bu yüzden Metin2’ye benzer oyun arayışına giriyor. Bu noktada size bazı oyun önerilerimiz olacak.

Knight Online

Neredeyse tüm oyuncuların bildiği bir öneri. Knight Online yıllardır piyasada olan ve geniş kitlelere ulaşmış bir oyun. Grafiksel olarak Metin2’den daha iyi durumda. Karakter gelişimi ve karakterler yönünden Metin2 ile oldukça benzerdir. 2002 yılında çıkan MMORPG tarzında bir oyundur.

4Story

4Story, Int Zemi Interactive tarafından hazırlanan ve Gameforge tarafından yayınlanan bir MMORPG oyunudur. Gameforge tarafından yayınlanan 4 Story 2008 yılında piyasaya çıkmıştır. Oyuna hafızasını kaybetmiş ve kim olduğunu bilmeyen bir karakter olarak başlarsınız. Size verilen görevleri yaparak oyun evrenindeki konumunuzu keşfedersiniz. Belirli aralıklarla uzay-zaman adı verilen özel haritalara gider ve geçmişi değiştirerek İberia’yı korkunç Rahu canavarlarının işgalinden kurtarırsınız. Oyunda 6 farklı sınıf ve 3 farklı ırk vardır. Bu sınıflar savaşçı, okçu, düzenbaz, büyücü, rahip ve çağırıcıdır; ırklar ise insan, feline ve peridir. Oyundaki para birimi altın, gümüş ve bronzdur. Oyunda bir müzayede sistemi vardır. Para kazanmak ve karakteri güçlendirmek için birçok yol vardır. Lanetli Ork Avı, Cehennem Labirenti ve Marduk Yuvası, Dünyalar Savaşları, Arena ve Muharebe Alanları gibi birçok özellik mevcuttur. Oyundaki seviye sınırı 140 dır. Ancak üst seviye sınırı oyun görevlilerinde 200’e kadar çıkmaktadır.

4story nasıl oynanır

Silkroad Online

Silkroad Online, Joymax firması tarafından geliştirilmiş “Devasa çok oyunculu çevrimiçi rol yapma oyunu”‘dur Sadece Avrupa’da ve Doğu Asya’da 250 milyonu aşan oyuncu kitlesine sahiptir. Joymax’ın denetimi dışında kurulan korsan server oyuncuları da göz önüne alınırsa bu sayının 500 milyonu aşacağı düşünülmektedir. Metin2 ile yarışacak olan bu oyun son zamanlarda ilgi görmese de halen oynanabilir seviyede. Silkroad Online; Çin ve Avrupa arasına yayılan gerçekçi geniş bir haritayla ve kaliteli grafik özellikleriyle dikkat çekmektedir. Oyunun sistemi ve amacı üç meslek grubuna dağılır: tüccarlar, hırsızlar ve avcılar. Oyun genel olarak ticari bir strateji oyunu olmakla birlikte temel gaye seviye yükseltip altın kazanmaktır. Kazanılan seviyeler yeni becerilerin açılmasını mümkün kılar ve kazanılan altınlar da kıyafet, silah, yüzük, küpe gibi malların daha kolay satın alınmasını sağlar.

metin2 benzeri oyunlar

Cabal Online

Cabal Online üç boyutlu MMORPG tarzı bir oyundur. Birbirinden bağımsız 6 karakter sınıfının işlendiği Cabal Online dünyası, büyük bir harita ve zindanlardan oluşur. PVE ve PVP deneyimlerini oyuncuya yaşatan oyun uzun süre kapalı kalmasının ardından tekrar Steam üzerinden yayına geçti.

cabal online

Metin2 tarzı oyunlar yazımızın sonuna geldik. Metin2 Anka Şapkası nerede düşer sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı