Oyun

Bannerlord Kasma Sorunu Çözümü

Bannerlord kasma sıkıntısının çözümü nedir?

Birçok oyun severin çıktığı günden beri oynamaya başlamış olduğu TaleWorlds şirketinin yapmış olduğu Bannerlord oyunu piyasaya yeni yeni adapte olmasından dolayı oyun içinde birçok sıkıntı bulunmakta. Bu sıkıntılardan başta geleni ise “Bannerlord kasma sorunu” diye bir çok kişi tarafından adlandırılan bir sıkıntıdır. Bilgisayar özellikleriniz güzel olsa bile çoğu kişi gibi sizde bu oyunda kasma sorunu ile karşı karşıya kalabilirsiniz. Aşağıda vermiş olduğumuz çözüm yolları ile bu kasma sorunundan kurtulabilirsiniz. Bannerlord kasma sorunu yüzünden çoğu oyuncu oyundan istediği zevki alamıyor.

Bannerlord ne zamandan beri bizimle beraber?

İlk duyurulma tarihi 27 Eylül 2012 olan bu oyun bir çok oyuncu tarafından dört gözle bekleniyordu. 5 Ağustos 2015 tarihinde ise ilk oynayış videosu sunulan bu oyun ilk çıkmış sürümüne göre oldukça farklılıklar göstermekteydi. Geçtiğimiz aylarda oyuncuların karşısına sunuldu.

Bannerlord kasma sorunu nasıl çözülür?

Bannerlord kasma sorunu iki şekilde çözümlenebilir oyun içi ayarlar ve oyun dışı ayarlar.

Bannerlord kasma sorunu çözümü

 

Oyun içi ayarlar nasıl olmalı?

Oyun içi ayarlar ile kasma sorunu nasıl çözülür?

  • Oyunu açıp, ses ayarlarına giriş sağlıyoruz ve ses kanallarını düşük düzeyine getiriyoruz. Bunun sayesinde işlemciniz daha az yorulacak ve bir nebze de olsa oyununuz akıcı olacaktır.
  • Yukarıda verdiğimiz işlemi uyguladıktan sonra görüntü ayarlarına giriş sağlıyoruz ve oyunu çerçevesiz tam ekran düzeyine getiriyoruz.
  • Verilen işlemlerin uygulanması ardından oyun içi grafik ayarlınızı bilgisayarınızın performansına göre düzenliyorsunuz. Oyun içi grafik ayarlarınız ne kadar düşük olur ise oyun içi alacağınız FPS miktarı da o kadar fazla olacaktır.

Yukarıda vermiş olduğumuz oyun içi ayarlarınızı ayarladıktan sonra oyun dışı ayarlarınıza geçiş sağlayabilirsiniz.

Oyun dışı ayarlarınız nasıl olmalıdır?

Oyun dışı ayarlarınızı aşağıda verdiğimiz gibi yaparak daha fazla FPS miktarı alabilir ve bu sayede oyundan alacağınız deneyimi artırabilirsiniz.

  1. Öncelikle masaüstüne gelip faremize sağ tık yapıyoruz.
  2. Açılan menü üzerinde NVIDIA Denetim Masası üzerine tıklıyoruz.
  3. Açılan ekran üzerinde 3D Ayarlar sekmesinde iken Görüntü Ayarlarını Ön Ayarla Yap kısmına tıklayıp görüntü ayarlarını performans moduna çekiyoruz.
  4. Yukarıda yazılanları uyguladıktan sonra 3D Ayarlar sekmesinde iken 3D Ayarların Yönetilmesi kısmına tıklayıp görüntü iyileştirme özelliğine sahip olan tüm ayarları kapatarak oyun içi performansınızı artırabilirsiniz.

Bunların dışında uygulayabileceğiniz bazı oyun dışı ayarlar ise şunlardır;

  • Arka plan resminizi siyah yapabilirsiniz.
  • Windows simgesi üzerine gelip çalıştır butonuna tıklayarak %temp% girişini sağlayıp açılan menü içindeki dosyaları silerek bilgisayar performansını artırabilirsiniz.

CS:GO oyununda FPS nasıl gösterilir sorusunun cevabını bu yazımızda bulabilirsiniz. CS:GO oyununda FPS probleminiz varsa bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı