Oyun

Valheim Araba Nasıl Yapılır?

Valheim devasa haritası ile dikkat çeken bir oyun. Oyun içerisinde bir noktaya gitmek saatler alabiliyor. Ulaşımı kolaylaştırabilmek adına portal yapabileceğinizi size söylemiştik. Valheim portal nasıl yapılır merak ediyorsanız bu yazımızı okuyabilirsiniz. Ancak portallardan ışınlanmanızı engelleyen bazı eşyalar var. Bronz ve kalay madenleri bu ışınlanamayan maddelerden birkaçı. Madencilik yaptığınız sırada envanteriniz çok hızlı bir şekilde dolmakta. Bu da çok fazla zaman boş zaman geçirmemize neden oluyor. Bu yüzden arabaya ihtiyacınız oluyor. Valheim araba nasıl yapılır sorusunu soruyor çoğu oyuncu. Aslında Valheim’de el arabası yapmak oldukça kolay. Valheim araba yapma rehberimiz sayesinde el arabanızı kolayca yapabileceksiniz.

Valheim El Arabası Nasıl Yapılır?

El arabasını yapmak için on bronz çivi, 20 ahşap ve bir çekice ihtiyacınız olacak. Hem bronz çivileri hem de 20 ahşabı envanterinize aldıktan sonra, çekice sağ tıklayın ve ardından “Diğer eşyalar” sekmesine gidin. Burada el arabasını göreceksiniz sol tıklayarak envanterden alabilir ve iyi bir yere konuşlandırarak yerleştirebilirsiniz. Bronz çiviniz yoksa öncelikle bronz yapmalısınız. 2 bakır madeni ve 1 kalay madeni sayesinde 1 bronz elde edebilirsiniz. Ahşap için de ağaç kesebilirsiniz. Valheim araba yapma işlemini gerçekleştirmek bu kadar kolay.

Valheim Araba Ne İşe Yarar?

Valheim envanter sıkıntısı çekebileceğiniz bir oyun. Envanteriniz çok hızlı bir şekilde doluyor. Bu yüzden yanınıza bir el arabası alarak envanter dolma problemini çözebilirsiniz. El arabasına her türlü eşyayı koyabilirsiniz. El arabasını kullanırken zıplayamazsınız. El arabasının yokuşlarda kullanmak da bir hayli zor. Bu yüzden el arabasına bir yol yapmanız gerekebilir.

Valheim Araba Nasıl Kullanılır?

Valheim’de arabayı yaptıktan sonra sıra kullanmasına geliyor. Arabayı kullanmak için doğru pozisyona geçmeniz gerekiyor. Arabanın ön tarafında iki adet çubuk kol bulunuyor. Bu kolların arasına geçip arabayı kullanabilirsiniz. Arabayı kullanırken zıplama yeteneğinizi kullanamazsınız. Hızlı koşma yeteneğiniz ile arabayı daha süratli kullanabilirsiniz.

Valheim araba yapma

Valheim El Arabası Malzemeleri

  • 10 adet bronz çivi
  • 20 adet ahşap
  • Tezgah

Valheim araba yapma rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz. Valheim gemi nasıl yapılır ve Valheim gemi nasıl kullanılır sorularının cevaplarını ise bu yazımızda bulabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı