Oyun

Valorant Vuruş Teknikleri Rehberi

Valorant Riot Games tarafından geliştirilip yayınlanan bir free-to-play çok oyunculu taktiksel birinci şahıs nişancı video oyunudur. İlk olarak Ekim 2019’da Project A kod adı altında yayınlanan oyun, 7 Nisan 2020’de sınırlı erişimle kapalı beta dönemine başladı ve ardından 2 Haziran 2020’de resmî olarak yayınlandı. Valorant vuruş teknikleri ise her oyuncunun merak ettiği bir konu. Valorant vuruş teknikleri yazımız sizlerle.

Oldukça basit bir konu olup, oldukça da eğlencelidir. Öncelikle kullanacağınız silah önemli. Maçın ortalarına doğru gelmişseniz ve paranız da varsa, zırh alıp Vandal ile devam edin. Vandal’ın vuruş hissiyatı ve verdiği hasar pahabiçilemez. Aynı şekilde hızlı oynuyorsanız idealdir. Lakin Tank görevi görüyorsanız Odin ile sağa sola ateş açabilirsiniz.

Vandal sayesinde Jett, Raze ve diğer karakterlerle uyumlu şekilde çatışmaya girebilirsiniz. Özellikle Jett oynuyorsanız, bir defa zıplayıp E E yapıp pasif boşluk tuşuna basılı tutarak uçarken düşmanlarınızı vurabilirsiniz.

Oyunda birçok silah olmasına rağmen hepsi teker teker başarı kazandırmaya yeterlidir.

Maç başlarında Sherif ile oynayabilirsiniz. Sonrasında normal tabanca ve Spectre ile devam edebilirsiniz. Oldukça hızlı bir silahtır ve otomatik atış hissiyatı vardır.

Eğer atışlarda biraz daha acemiyseniz, Guardian tam sizlik. Tekil atış modu fakat %50 hasar verme oranına sahip silahtır. Düşmanınızın kafa kısmına hedef alarak ateş ederseniz de kafasından vurmuş olursunuz.

Bir AWP uzmanıysanız, Operator size göre. Sessizce bekleyin, nişan alıp ateş edin. Düşmanınızı daha kolay şekilde suikast ederek öldürebilirsiniz.

Bunların yanı sıra karakterlerinizin Skill becerileri de önemlidir. Skill becerilerini kullanıp düşmanınıza hasar verebilir ya da öldürebilirsiniz. Böylelikle işiniz daha da kolaylaşmış olur. Bunlara örnek olarak; Raze Ulti attığı sırada Bazuka kullanır. Jett Bıçaklarını topluca atarak infaz eder. Sova ışın oku atar ve ok hedefinde kim varsa ölür. Killjoy ise Ulti attığında çevredeki düşmanların silahlarını etkisiz hale getirir ve hepsi tutsak konuma düşer. Böylelikle kolayca öldürebilirsiniz.

Oyuncuların yeteneklerini keşfedip silahlar yerine onların yeteneklerini de kullanabilirsiniz fakat bunlar kısıtlıdır. Çünkü yetenekleri kullanarak oynayacaksanız League of Legend oynamanız daha iyi olacaktır. Vuruş tekniklerine ufak bir ekleme de şöyle yapalım, basık monitör oynarsanız düşman kafasını daha iyi tutturabilirsiniz. Monitör ayarlarınızı Wide Screen yapıp 4:3 yapın ve ya tam tersine alın. Böylece görüntü basık olacak ve alınan hedefleri biraz daha kolay görebileceksiniz. Çoğu birincil şahıs vuruş oyunlarında bu tekniği kullanabilirsiniz. En kullanılan ve E-Sporcular tarafından önerilen bir tekniktir.

Metin2 para kasma yolları için bu yazımızı okuyabilirsiniz. En iyi drop veren CS:GO kasa açma siteleri için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı