Oyun

Valheim Ejderha Yumurtası Nerede Bulunur?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Çağ atladıkça yeni bosslar ile etkileşime geçiyorsunuz. Boss çağırmak için gerekli eşyalar var. Ejderha Yumurtası da bunlardan biri. Valheim Ejderha yumurtası nerede bulunur, Valheim Ejderha yumurtası ne işe yarar gibi soruların cevaplarını bu yazımızda bulabilirsiniz.

Valheim Ejderha Yumurtası Nerede Bulunur?

Ejderha yumurtasının tam olarak bir yeri bulunmamaktadır. Dağ biyomunda herhangi bir yerde bulabilirsiniz. Dağ biyomu haritanın her yerinde bulunur ancak bazı dağlar oldukça küçüktür. Haritada büyük yer kaplayan dağları gezmeniz daha yararlı olacaktır.

Dağ biyomunda canınız hızlı bir şekilde azalacaktır. Bunun nedeni kıyafetlerinizin sizi korumaması ve donmaya başlamanız. Valheim’deki Dağ biyomunun en yüksek zirvelerinde ejderha yumurtaları bulabilirsiniz. Bu ejderha yumurtası konumlarını, yumurtanın mor parıltısı ve etrafında uçan ejderlerin beraber uçması ile de tanımlayabilirsiniz. Bununla birlikte, bu yumurtaları aramaya gitmeden önce, envanterinizde en az 200 birim tutmayacak şekilde soğuktan koruyucu giysiler olmasına dikkat etmeniz gerekmekte. Dağlarda yürüyüşe çıkmadan önce Donmaya Karşı Dirençli Bal Likörü’ne de sahip olduğunuzdan emin olun. Bir yumurtanın ağırlığı 200 birim olduğu için envanterinize en fazla 1 adet alabiliyorsunuz. Eğer kemer taktıysanız yanınızda 2 adet taşıyabilirsiniz.

Valheim ejderha yumurtası

Valheim Ejderha Yumurtası Ne İşe Yarar?

Ejderha yumurtası, Moder bossunu çağırmak için (3x) kullanılır. Üç adet Ejderha yumurtası kullanarak dördüncü patron olan Moder’ı çağırabilirsiniz. Toplamda 3 yumurtayı yanınızda taşımak yerine güvenli bir yerde toplamanızı öneririz. Ejderha yumurtaları portal aracılığı ile taşınamaz. Moder’ı çağırmak için tapınak bulmanız gerekiyor. Bu tapınak Dağ biyomunun tepesinde bulunuyor. Bir Ejderha yumurtasına sahip olduğunuzda, onu Moder’ın ritüel alanına geri getirin ve sunağın arkasındaki deliklerden birine koyun. Üç Ejderha yumurtası bulup ilgili deliklere düşürdüğünüzde, Moder’ı çağırmaya hazırsınız.

Valheim Ejderha yumurtası rehberimizin sonuna geldik. Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı