Oyun

Valheim Eikthyr Gücü Nasıl Kullanılır?

İskandinav topraklarında geçen Valheim’de amaç, tüm zorluklara rağmen hayatta kalabilmektir. İnşaat ve tarım konularına da değinen oyunda, mitolojik karakterler bulunuyor. Karakterin sadece kıyafetleriyle büyük bir haritanın ortasına bırakılmasıyla başlayan oyunda, bir yandan kendi yerleşiminizi kurarken bir taraftan da canavarlar ve düşmanlardan korunmaya çalışıyorsunuz. Valheim’de geliştikçe oyundaki patron sınıfındaki yaratıkları keşfedeceksiniz. Oyundaki ilk boss Eikthyr. Eikthyr çayır biyomunun patron yaratığı. Kendisi geyiklerin efendisi gibi duruyor. Eikthyr karakterini öldürüp gücünü ele geçirdikten sonra çoğu oyuncu “Valheim Eikthyr gücü nasıl kullanılır” gibi aramalar yapmakta. “Eikthyr gücü nasıl kullanılır” sorusunun cevabını sizlerle paylaştık.

Eikthyr Nasıl Çağrılır ve Nasıl Öldürülür?

Eikthyr, başlangıç biyomunuzda çağırabileceğiniz ilk patrondur. Boynuzlarının etrafına sarılmış zincirleri olan devasa bir geyik. Eikthyr’i çağırmak için iki adet geyik ganimeti gerekiyor. Eikthyr’in üç farklı saldırısı var. Bir mesafeden, boynuzlarından aydınlatma çeken uzun menzilli bir elektrik saldırısı vardır. Yakından bakıldığında, etkili bir elektriksel saldırı alanı için ön ayaklarını yukarı kaldıracak ve aşağı indirecektir. Ayrıca bir yakın dövüş saldırısı olarak boynuzlarıyla çarpacaktır.

Eikthyr Özellikleri

Biyom: Çayırlar

Ödüller:

  • Kazma yapmak için kullanılan sert boynuzlar
  • Eikthyr gücü

Eikthyr’in boyutuna rağmen, saldırılarını küçük bir ahşap kalkan ile etkili bir şekilde engelleyebilirsiniz, bu yüzden bir tane hazırladığınızdan emin olun. Uzaktan ateş etmek için hazırlanmış bir yayınız olabilir, ancak kalkanınızla engellemeye ve saldırıları arasında çakmaktaşı mızrak veya balta gibi bir yakın dövüş silahıyla vurmaya odaklanın. Eikthyr’i yendikten sonra, ganimetini dünyadaki başlangıç ​​noktanızdaki kurbanlık taşa asın, bu size koşarken ve zıplarken dayanıklılığınız için bir güç olan Eikthyr gücünü verecektir.

Eikthyr gücü nasıl kullanılır

Eikthyr Gücü Nasıl Kullanılır?

Eikthyr’i yendikten sonra, ganimetini dünyadaki başlangıç ​​noktanızdaki kurbanlık taşa astıysanız Eikthyr gücünüz hazır durumda bekleyecektir. Oyundaki varsayılan tuşları kullanıyorsanız “F” tuşunu kullanarak Eikthyr gücünü çağırabilirsiniz. Eikthyr gücü sayesinde koşarken ve zıplarken kondisyon oranınız %60 oranında daha iyi olacaktır.

Valheim boss yerleri ve özellikleri sayesinde bossları kolayca yenebilirsiniz. Valheim zırh nasıl yapılır sorusunun cevabı için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı