Teknoloji

Serathon-in Ekim 2019’da Başlıyor
Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu’nun ilki 25-27 Ekim 2019 tarihlerinde yapılacak. Herkesin katılabildiği ve büyük ödüllerin dağıtılacağı yarışma için başvurular devam ediyor.

Serathon-in başvuru koşulları neler?

Türkiye’de sermaye piyasaları alanında yapılacak ilk hackathon etkinliği için başvurular 22 Ağustos’ta başlamıştı. 10 Ekim gününe kadar devam edecek başvuruların ardından etkinliğin ilki 25-27 Ekim tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Serathon-in Sermaye Piyasası Yazılım Maratonu, daha önce sermaye piyasalarıyla tanışmayan yazılım profesyonellerini, fintek şirketlerini ve yatırımları sermaye piyasasına yönlendirmeyi amaçlıyor. Bu farkındalığın sermaye piyasalarının geleceğini şekillendirmeye katkı sağlanması hedefleniyor. Etkinlik esnasında geliştirilecek yazılım projeleri, sermaye piyasası kuluçka merkezinde daha ileri aşamaya taşınabilecek.

Yarışmanın ölçütleri arasında özgünlük ve yenilikçilik, yapılabilirlik ile finansal ve sosyal etki koşulları yer alıyor.Yarışmacıların sermaye piyasası alanında, istediği fikri ve teknolojiyi özgürce kullanarak proje geliştirmeleri bekleniyor.

serathon-in için az bir süre kaldı

Peki, bu yarışma sonucunda kazananların ödülleri neler olacak?

Birinci takım 20 bin TL’lik , ikinci takım 15 bin TL’lik, üçüncü takım ise 10 bin TL’lik yatırım fonu varlık dağılımının sahibi olacak.

Ayrıca, dereceye giren takımlara mekân ve danışmanlık alanında çözüm ortağı olan Workinton nezdindeki sermaye piyasası kuluçka merkezinde 6 ay ile 1 ay arasında değişecek süreyle ortak çalışma alanı sağlayacak.

Son olarak yarışmanın herkesin katılımına açık ve başvuruların ücretsiz olduğunu belirtelim.

Başvuru için buraya tıklayabilirsiniz.

1 Serathon-in nedir?

Serathon-in, odak noktasının sermaye piyasası olduğu, bilgisayar programcıları, grafik tasarımcıları, arayüz tasarımcıları ve proje yöneticileri de dahil olmak üzere katılanların yoğun bir şekilde yazılım projelerinin geliştirilmesi amacıyla diğer takımlar ile rekabet içerisinde bulunduğu bir hackathondur.

2 Serathon-in amacı nedir?

Serathon-in, Türkiye Sermaye Piyasaları Birliği eşgüdümünde, fintek şirketlerinin ve yatırımlarının sermaye piyasası kurum ve ürünleri hakkında farkındalıklarını artırmak amacıyla düzenlenmektedir.

3 Serathon-in konusu nedir?

Türkiye’nin ilk sermaye piyasası hackathonu olan Serathon-in kapsamında, takımlardan sermaye piyasaları alanında yaşanan sorunlara çözüm üretebilecek proje geliştirmelerini bekliyoruz. Sektörde faaliyet gösteren kurumların katkısıyla oluşturulan sermaye piyasası sorun kümesine ulaşmak için

4 Kimler katılabilir?

Etkinliğe sermaye piyasasına ilgi duyan herkes katılabilir.

5 Kaç saat sürecek?

Finalist takımlara projelerini geliştirmeleri için 48 saat süre verilecektir.

6 Kurallar nelerdir?

Konu sınırlaması olmayacaktır.
Projenin ilk kez kodlanması/üretilmesi çok önemlidir. Hazır kütüphane kullanılabilir, ancak proje baştan sona etkinlik esnasında kodlanmalıdır. Daha önce farklı bir etkinlikte sunulmamış olması gerekmektedir.
Jüriye sunulacak yeni fikirlerde, API kullanımı zorunlu olmamakla birlikte, Jüri değerlendirmesinde API kullanımı “ek puanla” değerlendirilecektir.
Yarışma öncesinde iletilen sermaye piyasası sorunlarına çözüm üretilmesi “ek puanla” değerlendirilecektir.

7 Projemi daha önce kodlayabilir miyim?

Hayır, sunacağınız projeyi etkinlik esnasında geliştirmelisiniz.

8 Serathon-in nerede düzenlenecek?

Workinton, Levent 199 lokasyonunda düzenlenecektir. Adres: Levent 199 Plaza Esentepe Mah. Büyükdere Cad. No: 199 Şişli – İstanbul


İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı