Nasıl Yapılır?

Papara Bölüştür Özelliği Nasıl Kullanılır?

PaPara, internet üzerinden alışveriş yapanların güvenli bir şekilde ödeme almasını – yapmasını sağlayan online bir cüzdandır. Papara ile günün her saati ödeme yapabildiğiniz gibi ödeme de alabilirsiniz. Standart banka kurallarının dışına çıkan Papara’nın her bankada hesabı bulunur. Bu sayede Papara cüzdanına para eklemek isteyen herkes 10 dakikada hesabına para ekleyebilir. Papara’nın en önemli özelliği kullanıcılarından herhangi bir komisyon talep etmemesidir. Papara bölüştür özelliği hakkında merak edilenleri cevaplayacağız.

Papara bölüştür özelliği nasıl çalışır?

Papara’nın Bölüştür özelliğini Papara Card ile yaptığın harcamalarda kullanabilirsin. Harcamanı arkadaşların arasında bölüştürmek için Bölüştür menüsünden veya harcama üzerinde yer alan Bölüştür hızlı aksiyon butonuna tıklayarak;

  • Bölüştürmek istediğin harcamayı belirle,
  • Harcamayı bölüştürmek istediğin arkadaşlarını hızlı bağlantılarından seçerek ya da cep telefonu numarasını girerek ekle.
  • Harcama tutarı eklediğin kişiler arasında otomatik olarak eşit şekilde bölüştürülür. Dilersen bölüştürülen tutarı Düzenle butonuna tıklayarak değiştirebilirsin. Yaptığın değişiklikle birlikte kalan tutar, diğer kişiler arasında tekrar otomatik olarak eşit şekilde bölüştürülür.
  • Bölüştürme işlemini onayladıktan sonra seçtiğin kişilere belirlediğin tutarda para isteği gönderilir.
  • Giden para isteklerini Bölüştür > Giden İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Tamamlanmamış istekler Aktif İstekler altında yer alır.
  • Dilersen gönderdiğin istek için Hatırlat butonuna tıklayarak isteğin kişilere hatırlatma yapabilirsin.
  • Para isteğin onaylandığında tutar hesabına yatar ve sana bilgilendirme yapılır.
  • Para isteği giden herkesten cevap alındığında bölüştürme işlemin için hesaplaşma bilgilendirmesi yapılır. Hesaplaşılan bölüştürmeler Bölüştür > Giden İstekler > Tamamlanan İstekler altında yer alır.

Unutma, bölüştürme yapacağın kişiler arasında otomatik olarak sen de yer alırsın, dilersen kendini bölüştürmeden çıkarabilirsin. Sana gelen bölüştürme isteklerini Bölüştür > Gelen İstekler > Aktif İstekler sayfasından kontrol edebilirsin. Cevapladığın istekleri Tamamlanan İstekler altında görürsün.

Harcamalarımı en fazla kaç kişiyle bölüşebilirim?

Papara Card harcamalarını en fazla 10 kişiyle bölüşebilirsin. Bölüştürmeye kendini de dahil edersen harcamanı en fazla 9 arkadaşına bölüştürürsün.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı