Nasıl Yapılır?Teknoloji

AdSense ads.txt Dosyası Nasıl Eklenir?

Son günlerde AdSense’de ortaya çıkan bir sorun var. AdSense kullanıcılarının tümü bu hatayla karşı karşıya kaldı.Kazançlarınız risk altında – ads.txt dosyalarınızdan bir veya daha fazlası AdSense yayıncı kimliğinizi içermiyor. Gelirinizde önemli düzeyde olumsuz bir etkiye neden olmasını önlemek için bu sorunu hemen giderin.

Ads.txt hatası

Yetkili Dijital Satıcılar veya ads.txt, dijital reklam envanterinizin yalnızca yetkili olarak tanımladığınız satıcılar (AdSense gibi) aracılığıyla satıldığından emin olmanıza yardımcı olan bir IAB girişimidir. Kendi ads.txt dosyanızı oluşturmanız, sitenizde kimlerin reklam satmasına izin verileceği konusunda daha fazla kontrol elde etmenizi sağlar ve reklamverenlere sahte envanter sunulmasını önlemeye yardımcı olur.

ads.txt dosyası kullanmanız şiddetle tavsiye edilir. Ads.txt dosyası, alıcıların taklit envanterleri tespit etmesine yardımcı olarak bu taklit envantere yönlendirilebilecek reklamveren harcamasını almanızı sağlayabilir.

AdSense için kendi ads.txt dosyanızı oluşturma

Aşağıdaki adımları izleyerek, Google’ın reklam envanterinizi satma yetkisine sahip olduğunu kamuya bildirmek üzere bir ads.txt dosyası oluşturabilirsiniz:

  1. Bir metin (.txt) dosyası oluşturun.
  2. Aşağıdaki satırı dahil edin:google.com, pub-0000000000000000, DIRECT, f08c47fec0942fa0
    Önemlipub-0000000000000000 yerine kendi yayıncı kimliğinizi girdiğinizden emin olun.
  3. Ads.txt dosyanızı alanınızın kök düzeyinde (ör. https://example.com/ads.txt) barındırın.Kök düzeyi, herkese açık son ek listesinde açıklananların bir alt düzeyidir. Örneğin “google.co.uk”, “co.uk”nin bir kök alanıyken “maps.google.co.uk” değildir. IAB ads.txt spesifikasyonlarını inceleyin.

Adsense pub numarası nasıl alınır

Oluşturduğumuz dosyayı sitemizin dosyalarının içine yerleştiriyoruz ve 1-2 hafta içinde yazı ortadan kalkıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı