Oyun

CS:GO Crosshair Kodları

CS:GO Crosshair kodları herkesin kendisine göre ayarladığını bir dizi koddur. Çoğu profesyonel oyuncunun yıllar boyunca kullandığı crosshair kodlarını bu yazıda öğreneceksiniz. CS:GO Crosshair kodları ile istediğiniz crosshairi yapabileceksiniz. 

CS:GO Crosshair Kodları

Öncelikle kodların anlamlarını size açıklayarak kendi crosshair kodlarını yazmayı göstereceğiz.

CS:GO Konsol Açma

Klavyenizin  ya da ESC’nin altında bulunan è tuşuna basarak açabilirsiniz.

CS:GO Crosshair Kodları ve Anlamları

Aşağıdaki verilen kodlar sayesinde kendi crosshair ayarlarınızı yapabilirsiniz.

Crosshair Renk Ayarları

cl_crosshairalpha “255”

Crosshair’ınızın ne ölçüde saydam olacağını belirlemenizi sağlar. Bu özellik neredeyse bütün oyuncula tarafından 255’te kullanılır. Çünkü en fazla yapabileceğiniz değer 255’tir. Eğer daha düşük değer seçerseniz görmekte zorlanabilirsiniz.

cl_crosshaircolor “5”

Bu kod crosshair renginizi belirlemenizi sağlar. Bu komutu kullanırken 1’den 5’e kadar sayılar yazabilirsiniz. (1: yeşil, 2: sarı, 3: mavi, 4: cam göbeği) Eğer bu renkler dışında farklı bir renk seçmek isterseniz RGB komutlarını kullanabilirsiniz.

Crosshair Görünüşünü Ayarlama (Kodlar)

Bu sekme altında sizlere verilen CS:GO crosshair kodları ile birlikte crosshairınızın görünüşü istediğiniz gibi değiştirebilirsiniz. Bu sayede kendinize en uygun crosshair şeklini buradaki kodlar yardımıyla ayarlayabilirsiniz.

cl_crosshairdot “X”

Bu komut yardımıyla crosshairin ortasına bir adet nokta ekleyebilirsiniz. Bu komutu ortası fazla açık crosshair kullanıyorsanız kullanabilirsiniz. Bu sayede kafaya nişan almanız yakın mesafede çok kolaylaşacaktır. Başlıkta verilen X yerine 1 yazarsanız bu nokta aktifleşmiş  olur. 0 yazarsanız noktayı pasifleştirmiş olursunuz.

cl_crosshairgap “-3”

Bu kod  crosshairın ortasında ne kadar boşluk olacağını ayarlar genelde -2 ile 2 arasında değer alan bir seçenektir. Kendinize uygun şekli bulmak için kendinizin denemesi gerekmektedir.

cl_crosshairsize “3”

Bu kod crosshair boyutunu değiştirmenizi sağlıyor. Bu komut genelde 1-4 arasında bir değerde kullanılır. Ancak oyuna yeni başladıysanız veya oyunda çok iyi olduğunuzu düşünmüyorsanız küçük bir değer kullanmanız önerilir.

cl_crosshairusealpha “1”

Bu kod yardımıyla daha önce yukarıda belirtilen Alpha ayarının kullanılmasını aktifleştirmiş olursunuz. Eğer bunu kapatırsanız yüksek ihtimalle crosshairınız direkt olarak 255 değerine çekilecektir. Kodun sonuna 1 Yazarsanız aktif 0 yazarsanız pasif kalacaktır.

cl_crosshairthickness “1”

Bu da crosshairınızın kalınlığını belirlemenizi sağlayan bir koddur. Eğer kalın bir crosshair kullanmak istiyorsanız bu değeri  artırabilirsiniz. Ortalama değerler genellikle 0.5 ile 1 arasında değer alır.

cl_fixedcrosshairgap “-7”

Bu ayar ile beraber default haldeki crosshairınızın  açıklığınızı düzenleyebilirsiniz. Ne kadar yüksek değer verirseniz crosshair içi o kadar açık olacaktır.

CS:GO crosshair kodları yazımızın sonuna geldik. CS:GO Faceit ile ilgili sorularınız için bu yazımızı okuyabilirsiniz.

CS:GO crosshair kodları için yabancı kaynak arıyorsanız bu yazıyı okuyabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kapalı